Proč oblíbený seriál s Jiřím Langmajerem v hlavní roli dostal zákaz na YT kanálu?
Byla zveřejněna nejnovější epizoda seriálu Liga mužské moudrosti s názvem Kóma na YouTube kanálu Dobře vycpaný bobr. Tento projekt se však potýká s "banováním" ze strany YouTube, a to například i proto, že ve třetím díle s názvem Nový svět zazní slovo „cikán“.
Čtvrtá epizoda mimo jiné odpoví na otázku, zda Tonda Bulatý v podání Jiřího Langmajera přežije pokus o sebevraždu. "Jelikož se naši fanoušci skvěle osvědčili jako naši spoluproducenti, rozhodli jsme se je zapojit ještě více do našeho týmu a poděkovat jim tak za jejich neutuchající podporu. Nově se stali našimi spoluautory. Na konci epizody Nový svět se Tonda Bulatý v podání Jirky Langmajera rozhodne skoncovat se svým životem, a je právě na našich divácích, zda ho nechají přežít, či nikoliv. Jen 8% z nich se vyjádřilo pro to, aby zemřel, ale dostali jsme spoustu návrhů, jak i přesto Jiřího Langmajera v příběhu zachovat. Šlo jim tedy převážně o to, že by smrt Tondy Bulatého mohla dějem zahýbat, ale nechtěli přijít o svého milovaného Langoše," vysvětluje režisér Vladimír Skórka.
"Spousta fanoušků nám navíc posílá své náměty i ohledně ostatních postav. Nejčastěji z legrace píší, ať Tonda přežije, ale ať zemře Vendula Straková. Ta se v průběhu děje vykreslila jako nejvíce záporná postava a Pavla Dostálová ji hraje tak dokonale, že ji lidé nemohou vystát. Pavla je ale ve skutečnosti naprostý opak," dodává Skórka. "Petr Kolečko, Vladimír Skórka a Martin Šimiček stvořili zrůdu. A já ji strašně ráda hraju," směje se Pavla Dostálová.
"Musím říct, že mě velice potěšilo, že skoro všichni hlasovali pro to, abych v seriálu neumřel a abych hrál i v následujících dvou epizodách, které budou pro Ligu mužské moudrosti poslední a kterými se tato série završí. Za to jim moc děkuju a chtěl bych jim touto cestou sdělit, že je můžu ujistit, že si v Lize i nadále opravdu zahraju, takže díky," vzkazuje Jiří Lagmajer.
Ačkoliv první epizodu série Liga mužské moudrosti zhlédlo již více než 1 600 000 diváků, u ostatních epizod se potýká s komplikacemi ze strany platformy YouTube. "Je to paradox. Rozhodli jsme se tvořit na YouTube, protože to byla jedna z posledních platforem, kde jsme mohli tvořit svobodně, bez cenzury. Ale z nějakého důvodu jsme začali být problematičtí i pro YouTube a u třetího dílu se to přiostřilo, protože nám ho YouTube zabanoval a dal nám tam hranici 18+, což naprosto omezilo šíření a tato epizoda se v podstatě dostala jen k těm, kteří si ji vyhledali," prozrazuje Skórka.
"Důvody, kvůli kterým se tak stalo, jsou dle nás srandovní. Používáme tam totiž slovo cikán, což je dle YouTube problematické, ale vůbec neberou v potaz to, že právě cikán je naše hlavní role v podání Martina Gorola, který bojuje proti rasismu. Rozhodně si nemyslíme, že to dílo romy/cikány nějak uráží, naopak – máme skvělou zpětnou vazbu a reakce přímo z této komunity," říká Skórka.
Nejčtenější články