Matku Princi Mamánkovi měly hrát Šafránková i Maciuchová. Nakonec se role ujala princezna Arabela
Film Princ Mamánek vstoupí do českých kin 27.10. Ovšem už nyní je možné se na „filmové záběry“ podívat na stránkách v rozšířeném vydání knihy plném ilustrací a fotek. Kniha i film jsou srdcovým projektem Jana Budaře. Původní knihu sám ilustroval a ve filmu, který režíruje, zároveň hraje i hlavní roli lehkomyslného prince. Než došlo k jeho realizaci, herci hlavních postav bohužel odešli na onen svět.
Zdroj: TV Pirma
„V roce 2015 vznikl scénář, pak se mi nepodařilo sehnat peníze a vyšlo to jako knížka a audioknížka. Potom to dlouho leželo a v roce 2018 se to zase dalo do pohybu. Libuše Šafránková a Josef Abrhám měli v tom filmu původně hrát mé královské rodiče, ale jak čas běžel, už se to nepodařilo. Přesto však kouzelně nádherně namluvili audioknížku. Tím, že čas běžel a ze zdravotních důvodů už to Libuška Šafránková nemohla hrát, nabídl jsem to Haně Maciuchové, ta to pak také ze zdravotních důvodů nemohla hrát. Nakonec se podařilo do té role obsadit Janu Nagyovou, dávnou Arabelu. Po 28 letech se vrací před kameru. Mám radost, že je to takový comeback snů. Krále hraje Martin Huba,“ prozradil Honzovi Dědkovi Jan Budař, který pohádku napsal, zrežíroval a zprodukoval.
Kromě toho se dal i na malování. „Moje obrázky jsou na prodej. Chtěl bys vědět cenu?“ ptal se Honzy Dědka, který nejspíš nečekal astronomickou částku. „Mám jednotnou cenu bez ohledu na formát. Jednou to bude mít obrovskou cenu, a tak jsem si řekl, že tu cenu tomu dám už teď za života, že je zbytečné čekat po mojí smrti. Takže jsem nacenil obrázek, jako už by byl po mojí smrti. Je to drahý, není to levná záležitost, ale myslím si, že je to skvělá investice. Můžu říct, že ilustrace z Prince Mamánka stála sto tisíc korun, které jsme pak vložili do realizace filmu. Ostatní obrázky jsou tak plus minus. Ty ilustrace jsou v rámech, některé jsou větší a některé menší,“ šokoval Budař, který přitom dokáže žít z minima, což si dokázal při přípravě na film Žižka. „Věděl jsem, že když se chci připravit na tu roli, chci zažít středověk. Odjel jsem do Beskyd bez mobilu, bez peněz, bez platební karty. Nechal jsem se zarůstat vousem a živil jsem se směnným obchodem. Pomohl jsem kováři vykovat háčky a za to jsem dostal oběd. Nebo jsem přibíjel bednění na saunu a za to jsem dostal nocleh a jídlo,“ vzpomíná Budař v 7 pádech.
Nejčtenější články